ss_blog_claim=f049f8ab92421ba9b81fadb116b4d1c8

Wednesday, April 29, 2009

Harris Teeter Triple Coupons

Once again Harris Teeter is having Triple Coupons, Today- Tues. May 5th

Breyers Ice Cream BOGO Reg price $5.39 Sale 2.69 - .75q = .44

Nature's Own Whitewheat bread sale 1.99 - .55 or .75q = FREE or .34

Pace Picante or salsa sale 2.00each - .75/2 q = .87 each (2 for 1.75)

Ortega Taco sauce, salsa or taco shells sale $1.50 each - .75/2 q = .37 each (2 for .75)

Ortega refried beans sale $1 each - .75/2 = FREE

Eat Smart Veggie Crisps sale 3.00 - .75 q = .75 each

Grande Tortilla chips sale 2.00 - .75 q = FREE

Duke's Mayo 32 oz sale 2.00 - .60 q that expires on 4/30 = .20

Cheerios Honey Nut, Multigrain, Basic 4 sale $2.50 - various coupons including .75 multigrain and .55 honey nut = .25 to .85

Palmolive 25 oz BOGO sale 1.89 each sale price - .25 q = 1.35

Daisy Sour Cream 8 oz sale $1 - .50 or .60 q = FREE

Spot Shot sale BOGO reg $5.49 sale 2.74 - .55 q = 1.09

Skintimate shaving gel - trial size - $1.50
.75/1 4/26 SS = FREE

Rhodes Roll s- $2.19
.75/1 Rhodes Traditional Rolls, Any - 03-22-09 SS = FREE

Speed Stick 24/7 and Lady Speed Stick 24/7 - $2
.75/1 4/26 SS = FREE

Mahatma rice 1.49
50¢ /1=FREE (3/1 RP)

8 oz French's Yellow Mustard - $1.50
.50/1 Great Recipes and Tips for the whole family - FRENCH'S® Foods = FREE

Dawn - small size - $1
.50/1 P&G $120 in Brand Savings homemailer = FREE

Daisy Sour Cream - $1.00
.50/1 or .60/1 4/5 SS= FREE

New YorkTexas Toast Croutons = 1.59
.55/1 4/5 Insert= FREE

Uncle Ben's Long Grain & Wild Rice = 2.25
.75/1 4/5 RP = FREE

Zone Bars = 1.00
.55/1 3/1 SS (Coupon Exp 4/30) = FREE

French's Spicy Mustard = 2.19
.75/1 3/29 SS = FREE

Grande tortilla chips - 2/$4
75¢/1 4/19 SS = FREE
(TMF peelies on some bags and $2 off beef wyb 2 peelies)

Lava Hand Soap listed as 1.39
55¢/1 (April ALL YOU)= FREE

Halls on sale 1.50
.75/1 printable Halls cough drops, any single bag (20 ct or larger)
FREE Halls or Halls sugar free on any single bag (up to 30 ct.), up to $2.29 - 03-29-09 SS - valid up to $2.29
.75/1 Halls Cough Drops, Any 20 Ct. + Bag - All You, April 17, 2009
= FREE
(free during doubles so get now!)

McCormick Spices:
Pepper = 1.65
Ground Cinnamon = 1.99
Parsley Flakes = 1.99
Oregano Leaves = 1.99
Chili Powder = 1.55
Garlic Salt = 1.89
Paprika = 2.19
.75/1 4/5 RP
= Free

Muir Glen Soup = 2.29
.75/1 2/8 SS (Coupon Expires 5/2) = .04

Viva Paper Towels = 2.59
.85/1 4/5 SS = .04 each

Lawry's Garlic Salt w/Parsley $1.55
Lawry's Season Salt $1.99
.50/1 Lawry's Seasoning Blend, Any - 04-05-09 RP
= $0.05-0.49

Ortega Taco Seasoning = 1.19
.75/2 4/19 SS
= .07 each

Duke's Mayo = 1.89
.60/1 3/22 SS (Coupon exp 4/30) = .09 each

Reach Floss -55yd - $1.59
Reach Floss, Any - 03-15-09 SS - .09

Dole Mandarin Oranges-canned $1.59
.50/1 Better Homes and Gardens Mag. = .09

Dial Basics Hypoallergenic, 3 bar pack - $1.19
35¢/1 3/08 SS = 14¢

Keebler Ready Crust - $1.79
.55/1 Keebler Ready Crust Pie Crust, Any - 03-29-09 RP = .14

Suave AntiPerspirant & Deodorant Invisible Solid - $1.77
3-29 RP $0.50/1 = $0.17

French's Worcestershire 10oz $1.69
.50/1 French's Worcestershire Sauce, Any - 01-18-09 SS or Great Recipes and Tips for the whole family - FRENCH'S® Foods
= .19c

Glade Carpet & Room Odor Eliminator $2.49
2.25 (4-19-09 SS) = .24

French's Fried Onions 2.8 oz $2.49
.75/1 French's French Fried Onions, Any - 03-29-09 SS= .24
(.50/1 at Great Recipes and Tips for the whole family - FRENCH'S® Foods)

Lysol Cling 2 in 1 - $2.50
.75/1 4/26 SS = .25

Nabisco 100 Calorie Pack Chewy Granola Bars - 2/$5
75¢/1 4/19 SS = 25¢

Planters Big Nut Bars - $2.50
.75/1 4/19 SS = .25

Dole all natural fruit jars = 2.50
.75/1 (April ALL YOU) =.25

Hungry Jack pancake mix $1.97
.55/1 Hungry Jack Pancake Mix or Syrup, Any (DND 5) - 01-11-09 RP
= .32 (expires 4/30 so you must buy in the first two days)

Betty Crocker Frosting - 1.99
.55/1 www.coupons.com = $0.34

knorr rice and pasta side dishes listed as 1.39
.75/2 (4/5 Unilever) =53¢/2

Eggo frozen waffles 12.3oz $2.79
.75/1 Kellogg's Eggo Frozen Product, Any - 04-05-09 RP = .54

Pepto Bismol $2.79
.75/1 Pepto Bismol Product, Any - 04-05-09 PG = $0.54

Nestle Toll House Morsels $2.79
.75/1 3/29 RP = .54

Kraft Bagelfuls $2.89
.75/1 Kraft BagelFuls, Any - 04-19-09 SS = .64

Swanson chicken breast, can - 1.79
.75¢/2 2/08 SS [exp 4/30] = 1.33/2 66¢ each

Sweet Sue [pouch] - 2.99
.75/1 1/18 SS [exp 4/30] = 74¢

Deli Creations - 2.99
.75/1 www.smartsource.com = $0.74

Sure deodorant $2.99 (various ones showing this price)
.75/1 Sure Anti-Perspirant & Deodorant, Any 2.0 Oz. + - 03-01-09 SS
= .74c (expires 4/30 so use w/in the first 2 days)

I Can't Believe It's Not Butter! Margarine Sticks - $2.99
3-29 RP $0.75/1 = $0.74 per box

Kernel Season's Butter Popcorn Seasoning $2.79
- $0.75 IP on coupons.com = $0.74

Snyder's Multigrain 11.5 oz bag - $3
.75/1 4/05 S2 = 75¢

Marie Callendars Pasta Al Dente - $3
.75/1 3/29 SS = .75

Lance crackers multipack [8 ct] 2/$5
. 55/1 from 2/22 SS = .85

Pillsbury brownie mix .84 after coupon

Sweet Sue [can] - 3.19
.75/1 1/18 SS [exp 4/30] = 94¢

Kotex tampons 18 ct. listed as 3.25
.75/1 (4/5 SS) =1.00

Huggies Wipes - $3.29
.75/1 4/19 SS = $1.04

Bertolli pasta sauce -2.89
60¢/1 (04-05-09 Unilever)
=1.09/1 or 64¢/1 depending on coupon

Sesame Street Bubble Bath - $2.66
.50/1 (from coupons.com) = $1.16

Ragu - 2.15
.30/1 4/5 Unilever = 1.25

Dole fruit parfaits 2.50
.75/2 4/26 SS = 2.75/2 ~ 1.37 ea

Egglands Eggs - $2.49
.35/1 1/11/09 SS = $1.44

Dawn Direct Foam $2.99
Dawn Direct Foam Or Simple Pleasures Dish Soap, Any - 50¢/1 4/5 PG
= $1.49

White House applesauce 6ct. 4oz. cups -$1.77
$.60/2 coupon 4/19/09 SS = 2 for $1.72, ($.87 each)

Red Baron Mini Singles 3.99
.75/1 Red Baron Singles Product, Any - 04-19-09 SS = $1.74

3 comments:

SonyaAnn said...

Thank you for all of the time that you put into compiling all of this!

ML said...

It kills me, where we live now there is nothing but Albertsons. I miss Harris Teeter and their triple coupon weekends!

MyShelly said...

I only shop Harris Teeter when they have triple coupon. Otherwise, Lowes Foods is cheaper. I do look forward to triple weeks though!!!